Запорізька пекарня «Урожай» зупинила роботу після 30 років: у чому причина

У Запоріжжі призупинила роботу пекарня «Урожай», яка працювала з 1995 року та постачала продукцію, зокрема, у мережі «Сільпо» та «Апельмон». «Бізнес. Запоріжжя» поспілкувався з директором пекарні Олексієм Пучковим про причини зупинки та перспективи повернення продукції «Урожаю» на прилавки.

Підписуйтесь на наш інстаграм!

За словами підприємця, головна причина – у неприбутковості виробництва протягом останніх років. Відтак ухвалили рішення про тимчасову зупинку роботи.

Не хотіли оголошувати про нашу зупинку, бо плануємо повернутись. Ми нічого не розпродуємо, не релокуємо й не переїжджаємо. Останні роки ми тримали виробництво буквально з останніх сил – фінансово воно вже не приносило прибутку. Краще перечекати, ніж накопичувати борги, – пояснює він.

Ситуацію додатково ускладнили тривалі й непередбачувані відключення світла.

Відключення дуже жорсткі, через це неможливо планувати роботу. Генератори в нас є, потужні, але година їхньої роботи коштує щонайменше 1000 гривень. Плюс для безпеки потрібні фахівці, які їх обслуговують, а через мобілізацію таких кадрів бракує, – додає Пучков.

Повноцінно «Урожай» зможе повернутися до роботи лише після завершення повномасштабного вторгнення.

Попри це, найближчим часом підприємство планує відновити невеликі поставки для окремих клієнтів.

У скороченому режимі працюватимемо. Сподіваюся, невдовзі зможемо відновити поставки для частини наших клієнтів. У «Сільпо» чи «Апельмон» поки не повернемося – це великі обсяги, які наразі не можемо забезпечити, – каже керівник.

Також у планах – здавати виробничі потужності в оренду або співпрацювати з іншими брендами.

Інші бізнеси Олексія Пучкова – мережа їдалень «Кухня» та «Майстерня пончиків» – продовжують працювати в Запоріжжі.

Раніше ми писали, чому в Запоріжжі закрився ресторан Soprano.