Бізнесу пропонують готувати для шкіл Запоріжжя: чи вигідно це?

У Запоріжжі відбулася нарада представників влади та підприємців, що працюють у сфері харчування. Обговорювали, як організувати для школярів гарячі обіди в новому навчальному році. Про це повідомили в Запорізькій обласній військовій адміністрації.

Підписуйтесь на наш інстаграм!

Нині учні міста щодня отримують близько 30 тисяч порцій їжі. Але потреби зростають, тому влада шукає підтримку бізнесу. 

Втім, не всі компанії мають ресурси для цього. Так, комбінат харчування АТ «Мотор Січ» відмовився через економічні та безпекові ризики.

Ми порахували витрати й бачимо, що собівартість наших страв удвічі вища за ціну, яку пропонує держава, – пояснив представник комбінату Аркадій Мєшков.

Схожу позицію озвучили у Klion Group. Там наголосили, що для виробництва гарячих обідів довелося б повністю переобладнати підприємство. Водночас компанія готова допомагати постачанням продуктів.

А от ТОВ «Урожай» погодилося долучитися, хоча й у невеликих масштабах.

Виходити на великі обсяги ми не готові. Але можемо забезпечувати невеликі школи, зокрема релоковані, – до 100 порцій на день, – зазначила представниця компанії Олеся Шляхова.

За даними Запорізької міської ради, підприємцям готові платити 105–110 грн за одну порцію гарячого харчування.

Раніше «Бізнес. Запоріжжя» писав, що у 2025 році до Запорізької області переїхало більше бізнесів, ніж виїхало.