«Запоріжсталь» може втратити ринок ЄС

Єврокомісія планує підвищити мита на імпорт сталі за прикладом США. Так хочуть захистити європейських виробників, що страждають від глобальної торговельної конкуренції. Очікується, що нові квоти можуть запровадити у 2026 році. Про це пише Bloomberg.

Підписуйтесь на наш інстаграм!

Імпорт сталі є ключовим елементом торгівлі України та Європейського Союзу. Залізо та вироби з нього становлять 7–10% від загального експорту України до ЄС. Зокрема, дохід за рахунок цього експорту отримує компанія «Метінвест», що володіє заводом «Запоріжсталь».

У червні 2025 року в ЄС ухвалили рішення щодо безмитного імпорту сталі з України на найближчі три роки. Проте в Євросоюзі можуть зупинити дію цього дозволу, якщо імпорт загрожуватиме промисловості ЄС, яка виробляє аналогічні або конкуруючі товари.

За даними Держстату, за період із січня по липень 2025 року із Запорізької області експортували залізо та інші недорогоцінні метали на 706,5 млн доларів. Це становить 74,5% від усього експорту з області.

Раніше ми писали, що акціонери заводу «Запоріжсталь» опинились під санкціями.