На «Запоріжсталі» прокоментували можливе підвищення вантажних тарифів УЗ

На «Запоріжсталі» прокоментували ймовірне зростання вантажних тарифів «Укрзалізниці» на 40%, назвавши таку ініціативу неприпустимою в умовах війни. Про це йдеться у зверненні, опублікованому на сайті підприємства.

Підписуйтесь на наш інстаграм!

В компанії зазначають, що це вдарить по собівартості продукції та може поставити під загрозу виконання експортних контрактів.

Зростання транспортних витрат безпосередньо збільшить собівартість металопродукції, яка й без того перебуває під тиском високих цін на енергоносії та сировину, мит на зовнішніх ринках. Це поставить під ризик виробництво Запоріжсталі, адже частина продукції може стати економічно невигідною для виробництва та експорту, – йдеться у зверненні.

Відчутним буде і зростання вартості логістики сировини, додають в компанії. Адже через бойові дії підприємство втратило можливість отримувати вугілля залізничним шляхом з Покровська – найближчого джерела постачання.

Тепер його доводиться закуповувати на світових ринках, і логістична складова вже сягає понад 10% від вартості вугілля. Будь-яке подальше підвищення тарифів лише посилить цей тиск, – йдеться у заяві.

Раніше ми писали, скільки продукції виробили запорізькі підприємства «Запоріжсталь» та «Запоріжкокс» у 2025 році.