Борг «Запоріжтрансформатора» перед російським банком виставили на аукціон

У Запоріжжі на аукціон виставили право вимоги за кредитом заводу «Запоріжтрансформатор», який підприємство отримало у 2012 році в російському «Сбербанку». Стартова ціна лота – 5,4 млрд грн. Про це йдеться в системі Prozorro. Sale.

Підписуйтесь на наш інстаграм!

Покупець отримає статус кредитора разом із правами на заставне майно. До нього входять:

  • виробничі та складські приміщення в Запоріжжі;
  • соціальні об’єкти, палац культури, житлова інфраструктура;
  • промислове обладнання – крани, котли, гальванічні ванни та інша техніка.

Також новий власник боргу зможе претендувати на кошти за 20 договорами поставки.

«Запоріжтрансформатор» був одним із найбільших виробників трансформаторного обладнання в Європі. За свою історію підприємство випустило понад 160 тисяч одиниць продукції. Його власником раніше був російський бізнесмен із Запоріжжя Костянтин Григоришин.

У 2019 році щодо заводу відкрили справу про банкрутство. Загальна сума вимог кредиторів перевищує 11,1 млрд грн. У 2022 році підприємство націоналізували.

Основним кредитором був російський «Сбербанк», активи якого в Україні теж націоналізували, а сам банк припинив діяльність і став банкрутом. Кошти від продажу боргового зобов’язання підуть на погашення вимог перед вкладниками банку.

Раніше ми писали, що Запорізьку кондитерську фабрику розпродають за борги.