Запорізький завод може скоротити виробництво через дефіцит сировини

Запорізький олійноекстракційний завод нині працює лише на половину довоєнних обсягів, і виробництво продовжує скорочуватися. Про це розповів заступник директора ТОВ «Оптімус Агро» Роман Сузак, пише АПК-Інформ.

Підписуйтесь на наш інстаграм!

Підприємство розглядало можливість збільшити переробку за рахунок сої, однак у Запорізькій області її не вистачає.

Сої у регіоні замало, тож її довелося б доставляти з Полтавщини. Утім, за нинішніх ринкових цін така логістика робить переробку нерентабельною, – розповів Роман Сузак.

У зв’язку з цим завод зосереджується на переробці соняшнику та ріпаку.

Зараз ми переробляємо ріпаку вдвічі більше, ніж соняшнику. Але якщо порівнювати з довоєнними часами, коли виробляли по 80 тисяч тонн на місяць, сьогодні обсяги вдвічі менші, – додав Сузак.

За попередніми оцінками, обсяги виробництва можуть і далі зменшуватися, і вже у травні завод, ймовірно, тимчасово зупиниться для ремонтних робіт.