За рік агробізнес Запоріжжя втратив 20 тисяч гектарів через бойові дії

У 2026 році аграрії регіону обробляють 360 тисяч гектарів землі. Площа для посівної за рік зменшилась на 20 тисяч гектарів через просування російських військ та небезпечну ситуацію. Про це розповіла директорка департаменту агропромислового комплексу ЗОДА Валентина Крамаренко.

Підписуйтесь на наш інстаграм!

Близько 100 тисяч гектарів перебувають у зоні ризику – у 20-кілометровій зоні від лінії бойового зіткнення. Це стосується громад Василівського та Пологівського районів, а також частини громад Запорізького району.

Попри небезпеку, аграрії продовжують посівну:

  • 123 тис. гектарів засіяно озимими культурами;
  • 5,7 тис. гектарів підготовлено до посіву.

Пріоритетні культури регіону: пшениця, ячмінь, ріпак і соняшник.

Раніше ми розповідали, що запорізькі аграрії збільшили виробництво у 2026 році.