«Ми не маємо права втомлюватись». Запорізькі ресторани готують обіди для рятувальників

У серпні 2025 року запорізький ресторан «СВОЇ» започаткував ініціативу з приготування обідів для тих, хто ліквідовує наслідки російських обстрілів. Лише за місяць заклад приготував близько 300 обідів для рятувальників, комунальних служб та волонтерів. «Бізнес. Запоріжжя» дізнався, як працює «волонтерська кухня» та хто із запорізьких закладів долучився.

Підписуйтесь на наш інстаграм!

Власники ресторану займаються волонтерською діяльністю ще з початку повномасштабного вторгнення.

Ми створили благодійний фонд, реалізували проєкт з роздачі безкоштовної піци й неодноразово працювали на місцях ліквідації наслідків обстрілів. Тоді ми зрозуміли, наскільки важливо годувати рятувальників, волонтерів і медиків. Тому коли до нас звернулися по допомогу, ми не залишилися осторонь, – розповіла співвласниця ресторану Ніна Євтушенко.

Ніна Євтушенко, співвласниця ресторану «СВОЇ». Фото: соцмережі спікерки

«СВОЇ» вже готували обіди для ліквідації наслідків двох атак: удару по автовокзалу 10 серпня та масованого обстрілу Шевченківського району наприкінці серпня.

Маємо комунікацію з координаційним штабом, який повідомляє необхідну кількість обідів. Вона змінюється залежно від кількості «прильотів», їхніх наслідків та кількості залучених людей, – пояснила Ніна Євтушенко.

Партнерство з іншими ресторанами

Під час ліквідації атаки наприкінці серпня до ініціативи приєднався ресторан Soprano. Заклади розділили обов’язки, щоб швидше забезпечити рятувальників та комунальників гарячою їжею.

Ми готували крупи та салати, а м’ясні страви, які були найважливішими, робили «СВОЇ». Потім разом транспортували обіди на місця ліквідації, – розповіла співвласниця Soprano Анастасія Галібарова.

Анастасія Галібарова, співвласниця ресторану Soprano. Фото: соцмережі спікерки.

Вона додала, що найважчим було перебувати на місцях обстрілів.

Там було буквально пекло. Люди під палючим сонцем розбирали завали без зупину. Я повинна була бути сильною: відвезти, передати їжу, подякувати хлопцям, побажати смачного й не показати, що очі на мокрому місці від побаченого та від вдячності цим людям, – поділилась Анастасія.

Бізнесу потрібна більша єдність

Ніна Євтушенко зазначила, що реалізувати ініціативу було б легше, якби більше закладів долучилися.

Ми закликали ресторани й небайдужий бізнес об’єднуватися. Але приєднався лише один Soprano. Якби закладів було більше, проблем взагалі не виникало б, – додала підприємиця.

Попри це, ініціативу планують продовжувати. Участь у ній і надалі братиме й Soprano.

Ми завжди будемо долучатися до таких заходів. Навіть якщо не зможемо фінансово, то точно зможемо фізично. Наші працівники мотивовані підтримувати такі ініціативи. Це спосіб показати, що ми не маємо права втомлюватися – повинні об’єднуватися й допомагати разом, – наголосила Анастасія Галібарова.

Раніше «Бізнес. Запоріжжя» писав, що збитки запорізьких підприємств через війну перевищили 6 млрд грн.