Росіяни примусово «переєстрували» в Запорізькій області 228 підприємств

Щонайменше 228 компаній, які Росія оголосила «безхазяйними» на окупованій території Запорізької області, змінили власників. Загалом статус «безхазяйних» на ТОТ отримали близько 2600 підприємств та їхнє майно. Про це пише hromadske.

Підписуйтесь на наш інстаграм!

Серед захоплених об’єктів – готель «Адмірал», який у 2021 році визнали «Найкращим оздоровчим комплексом у Кирилівці».

У 2022-му на території мого готелю з’явилися озброєні люди й заявили, що об’єкт має ознаки «бесхозяйственности». Працівники, які там залишалися, мусили покинути територію. На той час мене в готелі не було – я виїхав на початку вторгнення, – розповідає Денис, власник готелю.

Готель «Адмірал» до окупації.

Нині підприємець стежить за тим, що відбувається з його бізнесом: окупанти видають зручності готелю за створені «новою владою», а також не утримують нерухомість у належному стані.

У 2022 році росіяни також захопили будівлю будівельної компанії в Мелітополі. До вторгнення її команда зводила житлові, комерційні, рекреаційні та промислові об’єкти.

Ми будували кілька комунальних об’єктів на замовлення місцевої влади – міський басейн у Мелітополі, льодову арену. У нас було понад десять проєктів у місті та чотири бази відпочинку в Приморську – і все це зараз під окупацією. У нас були й горіхові сади. Їх теж забрали колаборанти – разом з обладнанням, нерухомістю, складами, зібраним урожаєм, комбайнами й тракторами, – розповідає Олексій, власник бізнесу.

20 жовтня в Росії ухвалили рішення, яке дозволяє визнавати «безгосподарне майно» державною власністю в окупованих регіонах. Це фактично легалізує привласнення української нерухомості на ТОТ. Раніше такі захоплення здійснювалися через регіональні «постанови».