Проблеми на Запорізькому заводі феросплавів обвалили експорт галузі на 96%

У першому кварталі 2026 року експорт феросплавів з України впав на 95,8% порівняно з 2025 роком. Причина – обмеження виробництва на ключових підприємствах, зокрема на Запорізькому заводі феросплавів, який працює на мінімальних потужностях. Про це пише Forbes.

Підписуйтесь на наш інстаграм!

За цей період експортували лише 1,2 тис. тонн продукції, тоді як у 2025 році – 27,7 тис. тонн. У грошах втрати становлять близько 28 млн доларів.

Запорізький завод феросплавів – один із колишніх лідерів ринку – нині працює з мінімальним навантаженням.

Проблеми на підприємстві почалися наприкінці жовтня 2023 року, коли через безпекові та енергетичні ризики зупинили виплавку продукції. Влітку 2024 року виробництво частково відновили, однак вийти на довоєнні обсяги заводу досі не вдалося.

Крім того, у 2024 році завод звинуватили в ухиленні від сплати податків і наклали арешт на готову продукцію підприємства.

Раніше ми писали, що запорізький комбінат «Запоріжсталь» інвестував майже 10 мільйонів гривень у капремонт обладнання.