Понад 400 аграріїв Запорізької області отримають грошову допомогу від держави
У 2025 році 408 сільгоспвиробників із Запорізької області отримають фінансову підтримку від держави – по 1 тисячі гривень за кожен гектар землі, яку вони обробляють у зоні бойових дій. Про це на брифінгу розповіла директорка Департаменту агропромислового розвитку ЗОДА Валентина Крамаренко.
Підписуйтесь на наш інстаграм!
Для агросектору в прифронтових областях держава розробила механізм дотацій. І, як ми вже писали, цього року до цієї програми внесли зміни: тим, хто працює в зонах можливих і активних бойових дій, тепер виплачують однакову суму – тисячу гривень за гектар. Допомогу отримають аграрії, які цьогоріч засіяли поля або доглядають багаторічні насадження.
Якщо торік на державну дотацію подалося 323 агровиробники, то цього року – 408. Усі документи вже передали до Міністерства аграрної політики. Загальна сума допомоги становитиме близько 222 млн грн. Виплати аграріям мають надійти до кінця грудня, – зазначила Валентина Крамаренко.
До початку повномасштабної війни в регіоні обробляли 1,88 млн гектарів ріллі. Наразі під посівами залишаються лише 380 тисяч гектарів, адже 80% земель – в зоні бойових дій чи окупації.
Посадовиця додала, що в області вже завершили збір урожаю. Посуха, весняні заморозки й аномальна спека зменшили врожайність. Валовий збір зерна склав 314,8 тисячі тонн – це на 80 тисяч тонн менше, ніж торік.
Раніше ми розповідали, що виробництво агропродукції в Запорізькій області скоротилось на майже 11%.


