Музей «Фаетон» у Запоріжжі працює у збиток і тримається на дотаціях
Запорізький приватний музей «Фаетон», який є найбільшим приватним технічним музеєм в Україні, під час повномасштабної війни працює або в нуль, або зі збитками. Фактично заклад утримується за рахунок дотацій власника. Про це розповів засновник музею Дмитро Позняк.
Підписуйтесь на наш інстаграм!
За його словами, проєкт ніколи не був класичним бізнесом і навіть у найкращі роки не приносив стабільного прибутку, попри велику кількість відвідувачів.
До повномасштабного вторгнення «Фаетон» щомісяця приймав тисячі гостей. У пікові періоди музей відвідували до 500–600 людей щодня. Водночас доходів від квитків не вистачало для повного покриття витрат.
Основні витрати пов’язані з утриманням простору: опалення, електроенергія, обслуговування та збереження техніки. Додаткові надходження забезпечували зйомки фільмів і кліпів, – розповів Дмитро Позняк.

Спроби залучити грантову підтримку або допомогу від благодійних організацій поки не дали результатів. Потенційні донори вважають проєкт занадто витратним або таким, що вже має сформовану інфраструктуру і рідше підходить під програми підтримки.
Історія музею почалась в 2003 році. Його експозиція займає 8 600 квадратних метрів і налічує понад 400 одиниць техніки – від легкових авто й мотоциклів до тракторів, літаків та тепловозів.
Раніше ми розповідали, як культура змінює Запоріжжя і чому це важливо для бізнесу.


