«Мотор-Банк» переходить до нового власника – хто купив банкрута
Збанкрутілий запорізький «Мотор-Банк» перейде у власність українського «Асвіо Банку». Угоду можуть підписати вже 3 квітня. Про це повідомили в пресслужбі Фонду гарантування вкладів.
Підписуйтесь на наш інстаграм!
Для «Асвіо Банк» це не перше поглинання – раніше вони придбали активи «Комінвестбанк».
У Фонді гарантування уточнили, що з 31 березня 2026 року виплати вкладникам «Мотор-Банк» призупинені. Це потрібно для завершення списку вкладників і реалізації плану врегулювання банку.
Конкурс на купівлю неплатоспроможного банку Фонд оголосив ще 23 лютого. Крім «Асвіо Банк», на «Мотор-Банк» претендував СЕО EasyPay Олексій Авраменко як фізична особа, а також «Таскомбанк», «Універсал Банк», «Індустріалбанк» та «Агропросперіс Банк».
Раніше банк належав В’ячеславу Богуслаєву, колишньому президенту заводу «МОТОР СІЧ». З 2023 року він перебуває під санкціями РНБО через звинувачення у держзраді, а у липні 2024 року всі його активи передані в управління Фонду держмайна.
У лютому 2026 року НБУ визнав «Мотор-Банк» неплатоспроможним через збитковість та порушення вимог до капіталу.


