Аграрії Запорізької області зможуть отримати держпідтримку на агрострахування

У державному бюджеті на 2026 рік передбачили 60 млн грн на підтримку агрострахування, зокрема для агровиробників Запорізької області.

Про це повідомили в Міністерстві економіки.

Підписуйтесь на наш інстаграм!

Уряд наприкінці грудня ухвалив постанову, за якою аграрії можуть отримати державну компенсацію частини страхування, але лише ті, хто зареєстрований у Державному аграрному реєстрі.

Розмір компенсації залежить від території ведення діяльності. Для аграріїв, які працюють у прифронтових громадах, держава покриватиме до 60% вартості страхових премій, для інших виробників – до 45%.

Компенсація поширюватиметься, зокрема, на страхування:

  • площ посівів озимих зернових на період перезимівлі;
  • озимих зернових на весь період вирощування;
  • майбутнього врожаю зернових культур на весняно-літній період.

Застрахувати агропродукцію можна через страхові компанії, погоджені з Національним банком України. Наразі до переліку входять АТ «Страхова компанія «ІНГО» та ПАТ «Страхова компанія «Універсальна».

Раніше ми писали, що у переліку держкомпенсації з’явилися нові позиції техніки запорізьких виробників.