Запорізькі лікарні отримали «зайві» 135 мільйонів, – НСЗУ. Лідер – приватні «Клініка Святого Миколая» та «Олександрівська лікарня»

Національна служба здоров’я України повідомила, що 14 запорізьких лікарень подали недостовірні дані про операції та отримали з бюджету зайві 135 мільйонів гривень. Про це пише «Відбудова. Запоріжжя». Раніше НСЗУ, яка фінансує лікарні за надані пацієнтам послуги, оцінила суму «незаслужених» виплат за хірургічні операції по Україні у понад 1 мільярд гривень за перше півріччя 2025 року. За даними служби, одне з найчастіших порушень – коли лікарні оформлюють амбулаторні операції як дорожчі стаціонарні.

Підписуйтесь на наш інстаграм!

Лідером за перерахунками у Запорізькій області є приватне підприємство «УкрМедГрупа». На думку НСЗУ, «незаслужені» перерахунки підприємству за хірургічні операції перевищили 121 млн грн.

Цікаво, що медзаклад удостоївся окремої згадки голови НСЗУ Наталії Гусак під час оголошення результатів перевірок за перше півріччя.

У деяких установах ці порушення мали системний характер. Наприклад, в ТОВ «Укрмедгрупа» перерахунок лише за операції на шкірі становитиме понад 170 мільйонів гривень, зазначила Наталія Гусак.

У 2024 році ТОВ «УкрМедГрупа» було юридичною особою «Клініки Святого Миколая» і мало ту саму адресу – вул. Святого Миколая, 53а. Також раніше товариство мало назву «Багатопрофільна Клініка Святого Миколая». Зараз на сайті КСМ юридичною адресою вказане ТОВ «Медицея». Натомість ТОВ «Укрмедгрупа» тепер зареєстроване за адресою вул. Олександрівська, 35 – це адреса «Олександрівської лікарні».

«УкрМедГрупа» (як і «Медицея») у співвідношенні 50/50 належить бізнесмену та ексдепутату Запорізької міської ради Миколі Бєлому і лікарю, медичному директору «Клініки Святого Миколая» Костянтину Милиці.

«Відбудова. Запоріжжя» звернулася до ТОВ «УкрМедГрупа» за коментарем щодо обвинувачень НСЗУ. У компанії повідомили, що найближчим часом очікують на офіційні роз’яснення від служби, після чого зможуть надати свій коментар. «Відбудова. Запоріжжя» опублікує позицію компанії після її отримання.

Які ще лікарні отримали значні суми «переплат»

6,2 мільйона, за даними НСЗУ, «незаслужено» перерахували комунальній «Міській лікарні №4».

На 1,2 мільйона здалися підозрілими хірургічні операції «Запорізької обласної клінічної дитячої лікарні», на 1,1 мільйона – «Міської лікарні №7», на 1 мільйон – приватної «Нової лікарні» (ТОВ «НОВАлікарня»).